Odporúčané rozlíšenie pre túto stránku je minimálne 1024x768 pixelov.
Ubytovacie a stravovacie služby Chaty Zverovka môžete využiť počas celého roka okrem vianočných sviatkov.
English version

Hlavná stránka
Informácie o ubytovaní
Informácie o stravovaní
Kde sa nachádza Chata Zverovka
Bufet pri Ťatliakovom jazere
Fotogaléria
História

Bufet pri Ťatliakovom jazere

Ťatliakova chata


K našim vysunutým pracoviskám patrí taktiež bufet pri Ťatliakovom jazere, ktorý Vám ponúka najvyššie položené občerstvenie v Roháčoch z oravskej strany. Bufet pri ťatliakovom jazere sa nachádza vo výške 1373 m. n m.

Bufet sa nachádza na konci Roháčskej doliny, na úpätí vrcholov Ostrého Roháča, Plačlivého a Volovca. Na mieste, kde sa nachádza bufet je križovatka turistických ciest a chodníkov. Môžete si vybrať ľahký, náučný, chodník, vedúci k Roháčskym plesám a vodopádu alebo si môžete vybrať tažšie, ale o to zaujímavejšie túry na Rákoň, Volovec, Ostrý Roháč, Plačlivé a iné vrcholy hlavného hrebeňa Roháčov.

Jazierko pri Ťatliakovej chate Pri bufete, asi 50 metrov od neho, sa nachádza Ťatliakové jazero, pri ktorom môžete relaxovať a popri tom sledovať skalnaté steny Ostrého Roháča, Plačlivého a strmé svahy Volovca.

V bufete pri Ťatliakovom jazere Vám ponúkame veľké množstvo sladkostí, nápojov, ale aj pripravovaných jedál, vyprážaný syr, polievky, hranolky, domácu klobásu, bryndzové halušky, atď. Ak potrebujete načerpať sily na ťažký výstup, ponúkame Vám veľký výber čokolád, ktoré určite obnovia Váš energetický fond.

V prípade, že Vám chutí pivo, môžete si vybrať čapované pivo alebo fľaškové z veľkého výberu pív slovenských i českých. V letnej páľave po vyčerpávajúcej túre má naše pivo, pri pohľade na okolitú scenériu hôr, nezvyčajnú chuť.

Bufet v Ťatliakovej chate Bufet pri Ťatliakovom jazere Vám poskytne aj posedenie a úkryt v prípade, že Vás na horách zastihne neočakávané nepriaznivé počasie.

Vo vnútri bufetu si môžete pozrieť dobové fotografie pôvodnej Ťatliakovej chaty, ktorá stála na mieste terajšieho bufetu, kým nebola vypálená. Blízko bufetu je aj pamätná tabuľa, venovaná pôvodnej Ťatliakovej chate a zakladateľovi oravskej turistiky Jánovi Ťatliakovi, po ktorom boli Ťatliakova chata a neďaleké jazero pomenované.

Ťatliakova chata, v pozadí vrcholy Ostrého roháča a Plačlivého Od chaty Zverovka trvá cesta k bufetu približne 1 a pol hodiny . Na ceste dlhej 5,5 km cez Roháčsku dolinu prekonáte prevýšenie cca 350 výškových metrov, takže veríme, že zástavka v bufete pri Ťatliakovom jazere bude pre Vás vítaným osviežením pred ďalšou cestou po roháčskych vrcholoch.

Ak by Vás zaujímala história Ťatliakovej chaty a chceli by ste vidieť fotografie a obrázky z dôb minulých, tak vedzte, že pre Vás chystáme aj časť, v ktorej sa budeme venovať histórii Chaty Zverovka aj Ťatliakovej chaty.

Veríme, že počas pobytu v Roháčoch a počas krásnych túr určite navštívite Ťatliakovu chatu.Tešíme sa na Vás...Ak by ste sa chceli bližšie informovať ohľadom Ťatliakovej chaty, volajte na telefónne čísla:

043/5 395 327
043/5 395 106